Zuzanna

Mam na imię Zuzanna w tym roku skończę 18 lat. Mukowiscydozę zdiagnozowano u mnie, gdy miałam 5 miesięcy. Byłam skrajnie niedożywiona i wyczerpana. Mój stan był tak zły, że prognozowano, że nie dożyję 5 roku życia. Cudownym zbiegiem okoliczności, jeszcze przed moimi narodzinami rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce do Niemiec.
W Niemczech terapia dzieci chorych na mukowiscydozę jest w pełni refundowana, dostęp do odżywek, leków, fizjoterapii sprawiał, że nabierałam sił i przybierałam na wadze. Nikt już nie myślał o śmierci.
Od listopada 2020 roku przyjmuje Kaftrio i Kalydeco. I z każdym dniem czuję się coraz lepiej! Wartości chlorków w pocie zmniejszyły się o połowę! Zniknęły problemy z zatokami i wiecznie zatkanym nosem. W końcu mogę swobodnie oddychać. Pozbyłam się uciążliwej chrypki a także zredukowałam ilość przyjmowanego Kreonu. Już dawno zapomniałam co to znaczy niedowaga.
Obecnie mój stan jest stabilny. Uprawiam czynnie sport, robię prawo jazdy, przygotowuję się do matury i do wymarzonych studiów. Razem z przyjaciółmi planujemy wakacje. Wierzę, że dzięki Kaftrio zrealizuję wszystkie moje plany i marzenia.