“W tym roku kończę 36 lat i gdy jesienią 2020r mój stan zdrowia pogarszał się na tyle, że bez koncentratora tlenu ciężko było mi oddychać, wiedziałam, że leki przyczynowe to moja jedyna szansa na życie.”
Pomóżmy Gosi w walce o oddech https://www.siepomaga.pl/oddech-gosi
“Choruję na pełnoobjawową postać mukowiscydozy. Od dziecka towarzyszyły mi bóle brzuch, postępująca marskość wątroby, znaczna niewydolność trzustki, przewlekły stan zapalny żołądka, cukrzyca. Dokuczały mi również bóle stawów, zatok, kręgosłupa i wszystkich mięśni. Mimo problemów pragnęłam normalnego życia! Wyszłam za mąż! Byłam szczęśliwa! Jednak pogarszający się stan zdrowia brutalnie mi to odebrał. Stałam się schorowaną, wymagającą opieki kobietą. Czułam, że nie mam szansy na długie i szczęśliwe życie…
Nie zostałam jednak z tym wszystkim sama. Powstała “Armia Pomagaczy”, która rozpoczęła walkę o mnie. Ruszyły zbiórki pieniędzy na leczenie Kaftrio+Kalydeco.
23 stycznia to dzień, który zapamiętam, wtedy po raz pierwszy poczułam, olbrzymią moc Kaftrio! Już po kilku godzinach płuca oczyszczały się tak intensywnie jak nigdy dotąd. Nagle zaczęłam przybierać na wadze, przytyłam 5 kg w 2 miesiące. Odstawiłam insulinę i zmniejszyłam ilość Kreonu. Moja spirometria wzrosła aż do 56% – przestałam używać tlenu! Budzę się bez ścisku w płucach! Z każdym dniem czuje się silniejsza. Dzięki lekom wierzę, że jednak mam szansę na długie i szczęśliwe życie. Potrzebuję TYLKO refundacji leków przyczynowych w Polsce.